Uczniowie naszej szkoły na wycieczce w górach.

24 – 29 kwietnia  2017 r. uczniowie klas V  Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brusach wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę w góry. Podróż odbyła się trasą: Częstochowa – Zakopane – Kraków – Wieliczka.
Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Jasną Górę, bazylikę i muzeum. Siostra zakonna, która oprowadzała nas po sanktuarium, dostarczyła nam wiedzy z zakresu historii. Z Częstochowy udaliśmy się do Poronina. Na miejscu zakwaterowaliśmy się w pensjonacie „U Haliny”. Następnego dnia udaliśmy się do miejscowości Sromowce Niżne. Na łodziach flisackich popłynęliśmy Dunajcem do Krościenka. Po spływie podziwialiśmy  piękne widoki z Palenicy, na którą wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Trzeciego dnia udaliśmy się na pieszą wędrówkę nad Morskie Oko. Trasa była trudna, ale wszyscy dotarliśmy na miejsce. Po drodze obserwowaliśmy piękne, zimowe krajobrazy. Ostatniego dnia w Zakopanem pogoda nam nie sprzyjała. Mimo tego wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę. Następnie zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz kościółek w Jaszczurówce. Kolejnym punktem wycieczki były Krupówki, gdzie kupiliśmy liczne pamiątki.  Po południu udaliśmy się na basen w Bukowinie Tatrzańskiej. Pobyt w ciepłych termach był  okazją do relaksu i cudownej zabawy. W piątek rano spakowaliśmy się i opuściliśmy pensjonat. Kolejną atrakcją były Wadowice, miasteczko rodzinne naszego patrona, św. Jana Pawła II. Odwiedziliśmy muzeum poświęcone naszemu rodakowi oraz spróbowaliśmy wyśmienitych kremówek. Następnie udaliśmy się do Krakowa, aby zwiedzić Wawel i Stary Rynek. Odwiedziliśmy grób pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Dzwon Zygmunta. Niestety, widzieliśmy smoka, lecz ze względu na niesprzyjającą pogodę nie zionął ogniem. Kolejnym i zarazem ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie słynnej kopalni soli w Wieliczce. Na miejscu kupowaliśmy pamiątki i oglądaliśmy krótki film 5D.
Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.  W drodze powrotnej było nam smutno, że czas szybko minął. Jednakże każdy z nas ma wspaniałe wspomnienia, pamiątki i zdjęcia, do których zawsze może powrócić. Opiekunami wycieczki byli: p. Bartosz Rogalla,  p. Justyna Meller, p. Lucyna Synak i p. Nikoletta Wirkus.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, dla rodziców, dla uczniów, sport, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.