Uczniowie klasy III b na zielonej szkole w Schodnie

Uczniowie klasy III b nie mogli się doczekać dnia, kiedy wyjadą na zieloną szkołę. W środę 31 maja pojechaliśmy szkolnym autobusem do Schodna, miejscowości położonej w gminie Dziemiany. Tam spędziliśmy dwie doby. Na miejscu zakwaterowano nas w pokojach, gdzie stały piętrowe łóżka. Następnie spotkaliśmy się w sali edukacyjnej, gdzie pani Monika powitała nas i przedstawiła walory przyrodniczo – krajobrazowe Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Ponadto zapoznała nas z regulaminem, który musieliśmy podpisać i  przestrzegać. Po obiedzie powitał nas pan Adam, który nauczył nas, jak posługiwać się kompasem, by nie zgubić się w terenie. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: zające i lisy. Następnie wyruszyliśmy na podchody do lasu i nad jezioro. Zabawa była znakomita. Zające zostawiały lisom zadania do wykonania i podawały azymut, według którego mieli iść dalej. Obie drużyny dotarły do celu. Po kolacji był czas na zabawy i gry sportowe na boisku. Po wieczornej toalecie nadszedł czas na odpoczynek. Pomimo zmęczenia trudno było zasnąć po dniu pełnym wrażeń.

Drugi dzień zapowiadał się równie ciekawie, jak pierwszy. Już po śniadaniu przyszła pani Romana, która zaprowadziła nas do lasu. Na drzewach rozwieszone były reklamówki z zadaniami do wykonania dla każdej grupy. Kiedy wszystkie zespoły wykonały polecenia, wróciliśmy do szkoły na podsumowanie. Kolejną atrakcją były eksperymenty pt. Chemia w przyrodzie. Bawiliśmy się w młodych chemików. Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Po obiedzie czekały nas następne niespodzianki. Przyszła do nas pani Małgosia, entomolog, która pokazała nam na spacerze w lesie, jak bogaty i różnorodny jest świat owadów. Na koniec przedstawiła nam swoje zwierzątka, które trzyma u siebie w mieszkaniu. Był to ogromny ślimak, zwierzę  podobne do patyczaka i karaluch. Wszystkie okazy mogliśmy dotknąć, a nawet pogłaskać. Wieczorem mieliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Chłopcy grali w piłkę nożną oraz w siatkówkę z dziewczynkami. Miłą niespodziankę sprawił nam nasz kolega Dawid, który odwiedził nas z rodzicami i poczęstował pyszną drożdżówką.

Podczas pobytu na zielonej szkole nasza pani przeprowadziła  dwa zajęcia. Pierwsze dotyczyło tematu „Mój przyjaciel”. Natomiast kolejny obejmował obszar pytań „Jaki jestem?

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, dla rodziców, dla uczniów, sport, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.