Pasowanie na czytelnika

27 lutego 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęły dzieci z koła miłośników książki i biblioteki przedstawiając inscenizację pod tytułem „Spotkanie z książkami”. Po części artystycznej dzieci z klas pierwszych poznały regulamin biblioteki, zasady postępowania z książką oraz technikę wypożyczania zbiorów bibliotecznych. Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie książkom, zapewniając, że będą je szanować i korzystać z wiedzy oraz mądrości w nich zawartych. W ten sposób spełnili warunek, by zostać pasowanym na czytelników. Na pamiątkę pierwszego spotkania z książką i biblioteką szkolną otrzymali ozdobną zakładkę do książek i znaczek młodego czytelnika.
Wejście w świat książek to ważny etap w życiu każdego dziecka, stąd zaangażowali się w to wydarzenie ich rodzice. Podczas wywiadówek, 30 marca 2017 r., wychowawcy klas pierwszych przekazali rodzicom referat na temat zalet czytania oraz wpływu domu rodzinnego na kształtowanie się postaw czytelniczych. Referat został przygotowany przez bibliotekarzy w ramach pedagogizacji rodziców.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, dla rodziców, dla uczniów, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.