Niezwykła wizyta policjantów

23 marca 2017 roku próg naszej szkoły przekroczyli niezwykli goście. Dwaj spośród nich, starsi aspiranci p. Olgierd Chylewski i p. Bogumił Oltel  nie raz już nas odwiedzali. Trzeci  gość wniósł ze sobą klimat dalekich podróży, przygód i  wypraw w nieznane.  Był nim starszy aspirant Tomasz Orłowski, który wyjeżdżał na misje pokojowe do Afryki.

Nasz gość w nadzwyczajny sposób opowiadał dzieciom o swoim pobycie w tym egzotycznym rejonie świata. Pokazywał zdjęcia i filmy ze swoich podróży i spotkań z tamtejszą ludnością. Mogliśmy zetknąć się inną kulturą społeczną i językową. Ponadto mieliśmy możliwość zobaczyć i wziąć do ręki przywiezione stamtąd pamiątki. Kilkoro uczniów przebrało się w kolorowe stroje Afrykanów.

Ciekawe spotkanie mogłoby trwać pewnie wiele godzin,  ale wzywały nas szkolne obowiązki. Serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i zapraszamy ponownie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, dla rodziców, dla uczniów, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.