Drugoklasiści na drzwiach otwartych posterunku policji

W czwartek 8 czerwca 2017 r. odbyły się drzwi otwarte na Posterunku Policji w Brusach. Uczniowie kl. II a oraz II c  odwiedzili miejscową jednostkę policji.

Dzieci były ciekawe,  jak wygląda i funkcjonuje organ odpowiedzialny za bezpieczeństwo w naszym mieście. Była to znakomita okazja, by kolejny raz utrwalić posiadane wiadomości na temat roli i zadań policji.

Na początku uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób bronić się przed atakującym psem. Następnie zobaczyli pokaz tresury policyjnego pomocnika. Policjanci zorganizowali scenkę sytuacyjną, w której stróż prawa wcielił się w rolę przestępcy. W specjalnym ubiorze podchodził do psa i pozwolił mu na atak. Dzięki temu dzieci usłyszały, kogo słucha wyszkolone zwierzę. Ponadto zobaczyły, jaki może być groźny. Po pokazie uczniowie przymierzali ubiór pozoranta, który bronił się przed psem. Przed kolejnymi atrakcjami drugoklasiści zjedli pyszną grochówkę podaną przez pracowników posterunku.  Po posiłku policjanci zaprezentowali dzieciom radiowozy oraz wyjaśnili, w jaki sposób, i w jakich sytuacjach stosuje się środki przymusu bezpośredniego.

Kolejną atrakcją było znakowanie rowerów. Dzieci, które przyprowadziły swój jednoślad, od tego momentu posiadają na nim numeryczny grawer. Pozwala to łatwo zidentyfikować właściciela roweru w przypadku zaginięcia pojazdu.

W  związku ze zbliżającymi się wakacjami nie zabrakło pogadanki
o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, kontaktach z nieznajomymi, zachowaniu się nad wodą oraz w innych miejscach wypoczynkowych. Każdy z uczniów otrzymał opaski odblaskowe.

Czas spędzony na posterunku policji pozostanie na stałe w pamięci młodego pokolenia. Dziękujemy wszystkim mundurowym za wspaniałą lekcję.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, dla rodziców, dla uczniów, sport, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.