Check your English – konkursy z języka angielskiego

W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 nauczyciele języka angielskiego przeprowadzili trzy konkursy. W listopadzie odbył się pierwszy, kuratoryjny z języka angielskiego na etapie szkolnym dla uczniów klas IV-VI. W maju przeprowadzono dwa projekty. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie językowo-plastycznym „Mother’s Day- Dzień Matki”.  Natomiast uczniowie klas IV- VI ponownie zmagali się z zadaniami w konkursie z języka angielskiego „MAJ 2017”.

KURATORYJNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

9 listopada 2016 r. odbył się Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych organizowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty na etapie szkolnym. O godzinie 14.00 grupa 21 uczniów z klas V i VI przystąpiła do rozwiązywania zadań konkursowych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego, umiejętnością pracy z tekstem czytanym oraz posłużyć się informacjami dotyczącymi życia kulturalnego i politycznego krajów anglojęzycznych. Na etapie szkolnym najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce Michał Kiedrowski VI d

II miejsce Oskar Prieba VI c

III miejsce Mikołaj Abraham V b, Fabian Rafiński V c

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Michał Kiedrowski uzyskał 70% możliwych punktów, tym samym zakwalifikował się do etapu rejonowego kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się w dniu 11 stycznia br. w Chojnicach.

KONKURS JĘZYKOWY- GRAMATYKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO ORAZ ELEMENTY WIEDZY

O WIELKIEJ BRYTANII I STANACH ZJEDNOCZONYCH AMERYKI

Na początku maja nauczyciele ogłosili konkurs z języka angielskiego w klasach IV-VI. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie umiejętności językowych z zakresu poprawnego stosowania form leksykalno-gramatycznych oraz wiedzy o obszarach anglojęzycznych tj. Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Uczniowie, którzy wykazali chęć sprawdzenia swojej wiedzy, otrzymali materiały, aby móc przygotować się do konkursu. W dniu 24 maja br. uczniowie rozwiązali zadania egzaminacyjne. Uczestnicy na wykonanie poleceń mieli 45 minut. W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas  VI, 13 uczniów z klas V oraz 21 uczniów z klas IV. Zestawy egzaminacyjne sprawdzały wiedzę i umiejętności z zakresu podstawowych i rozszerzonych wymagań na poszczególnych poziomach nauczania.

Wyniki konkursu z języka angielskiego „MAJ 2017” prezentują się następująco:

KLASY IV :

I miejsce- Landowski Patryk IV b

II miejsce ex aequo – Sielska Marta IV b, Sypniewska Martyna IV a

III miejsce- Dombrowski Kacper – IV b

Wyróżnienie: Konrad Schramke z kl. IV a, Arkadiusz Czapiewski z kl. IV b i Paulina Toczyska z kl. IV c

KLASY V:

I miejsce- Janikowska Wiktoria V b

II miejsce- Frankenstein Julia V a

III miejsce- Lemańczyk Kornelia V a

KLASY VI :

I miejsce- Michał Kiedrowski VI d

II miejsce – Martyna Stoltmann VI c

III miejsce – Bartosz Januszewski VI c

 

KONKURS Z OKZAJI DNIA MATKI ‘ MOTHER’S DAY”

Kolejny zorganizowany konkurs to „ Mother’s Day”  dla klas  II i III.  Najmłodsi mieli za zadanie zaprojektować kartkę z życzeniami  w języku angielskim z okazji Dnia Matki. Wyniki były następujące:

KLASY II:

I miejsce  – Adrian Duraj z kl. II d

II miejsce  – Jakub Szuca z kl. II e

III miejsce – Aleksander Lamczyk z kl. II c

Wyróżnienie otrzymał  Miłosz Jażdżewski z kl. II a

KLASY III:

I miejsce zajęła Julia Rogalla z kl. III a

II miejsce zajęła Wiktoria Kalitta z kl. III g

III miejsce zajęła  Wiktoria Czarnowska z kl. III g

Wyróżnienie otrzymuje Agata Grela III b

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, dla rodziców, dla uczniów, sport, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.