Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W piątek 5 maja 2017  r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, trzeciej rocznicy Kanonizacji Jana Pawła II oraz Roku Brata Alberta.

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: „Być dobrym jak chleb”. Społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno-muzycznego dotyczącego Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ponadto obejrzała przedstawienie pt. „Brat Albert” w wykonaniu kl. III f i IV b. Uczniowie pokazali, jak ważny był i jest dla każdego z nas chleb i szacunek dla drugiego człowieka, bez względu na pochodzenie, czy posiadane bogactwo.

Na zakończenie apelu przedstawiciele klas otrzymali chleb, którym mieli podzielić się z rówieśnikami. Nie zabrakło też pieczywa dla dyrekcji szkoły i Przewodniczącej Rady Rodziców p. Moniki Maciejewskiej. Oprawę muzyczną apelu przygotował p. Marcin Stoltmann z zespołem „Dzwiękoludki”.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości szkolnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, dla rodziców, dla uczniów, sport, Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.