XXIII Festyn Archeologiczny w Biskupinie

21 września 2017 r. uczniowie klasy III a i III c wybrali się na wycieczkę do Biskupina, aby wziąć udział w XXIII Festynie Archeologicznym.
Po przybyciu na miejsce uczniowie udali się na pokazy i prezentacje. Dowiedzieli się, w jaki sposób ubierano się 9 tysięcy lat temu. Następnie odwiedzili mezolitycznego jubilera. Tam samodzielnie wykonali wisiorek lub inną ozdobę, którą mogli zatrzymać dla siebie. W osadzie łużyckiej dzieci lepiły garnki z gliny. Z kolei we wiosce wczesnopiastowskiej mieli okazję zobaczyć pokaz rozpalania ognia za pomocą krzesiwa. Neolityczny salon mody zapoznał uczestników wycieczki z naturalnym farbowaniem tkanin oraz szyciem strojów.
Po smacznym obiedzie dzieci udały się kolejką wąskotorową do Muzeum Ziemi Pałuckiej w Wenecji. Na miejscu zwiedzali ruiny zamku „DIABŁA WENECKIEGO” oraz zabytkowe pociągi kolejki wąskotorowej.
Dzieci zadowolone i pełne wrażeń, wieczorem wróciły do domu. Nad bezpiecznym oraz atrakcyjnym przebiegiem wycieczki czuwały panie: Agnieszka Kulesza i Aleksandra Turowska. Dziękujemy również rodzicom uczniów, którzy podjęli się pomocy w opiece nad liczną grupą uczniów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.