Szachiści z naszej szkoły w czołówce województwa pomorskiego

Szachiści z naszej szkoły zajęli II miejsce w półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Szachach Drużynowych. Tym samym znaleźli się wśród 12 najlepszych szkół w województwie, zajmując miejsce 7-12.

Zawody odbyły się w Kolbudach 5 października 2017 r. Na starcie stanęły najlepsze drużyny z eliminacji powiatowych. Uczniowie z naszej szkoły wygrali z uczniami SP Kokoszkowo 4:0, zremisowali z zawodnikami SP Kościerzyna  i  przegrali z uczniami  SP Kowale 0:4. Tym samym zdobyli 3 punkty meczowe, co pozwoliło na zajęcie II miejsca. Pomimo bardzo dobrego występu nasi szachiści nie zdołali wywalczyć awansu do finałów wojewódzkich, który przysługuje tylko zwycięzcy półfinałów.

Szkołę w zawodach reprezentowali: Karol Gawin, Emanuel Tetzlaff, Seweryn Szreder, Cezary Ossowski, Malwina Cieplińska oraz Anna Grela.

Do zawodów przygotował uczniów pan Albin Kiedrowski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.