Świętowanie rocznicy nadania imienia i poświęcenia sztandaru

16 października 2017 roku w naszej szkole świętowano XVII rocznicę nadania szkole imienia i poświęcenia sztandaru. Uroczystość zgromadziła całą społeczność szkoły, rodziców uczniów klas pierwszych, przewodniczącą Rady Rodziców, panią Marietę Stoltmann oraz reprezentantów władz samorządowych, zastępcę Burmistrza Brus, pana Krzysztofa Gierszewskiego, przewodniczącego Komisji Oświaty, pana Andrzeja Wieckiego oraz dyrektora GZO, pana Jacka Bruskiego. Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz Paweł Orłowski, a następnie uczestnicy uroczystości udali się do szkoły, gdzie odbył się apel. Tegoroczne Święto Szkoły odbyło się pod hasłem „Jan Paweł II człowiekiem nadziei”. Uczniowie poznali swojego Patrona, jako człowieka, który niósł Polsce i światu nadzieję na wolność i lepsze jutro. Ponadto usłyszeli piękne słowa Jana Pawła II, który mówił, iż „dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo”.

Podczas apelu ogłoszono wyniki konkursów szkolnych. W konkursie klasowym na wykonanie kroniki pod tytułem „ Jan Paweł II znakiem nadziei dla Polski i świata” zwyciężyły:

I miejsce- klasa Vc

II miejsce- klasa Vd

III miejsce- IVd

W konkursie indywidualnym na wykonanie witraża symbolizującego „maryjność” Jana Pawła II najlepsze prace wykonali:

Klasy „0”- I:

I miejsce- Jan Wirkus, Ia

II miejsce- Jakub Wirkus, Ib

III miejsce- Anna Bielińska, Id

Wyróżnienie- Liliana Sielska, „0”

Klasy II

I miejsce-Patryk Leszczyński, IIa

II miejsce- Nikola Skórczewska, IIb

Klasy III

I miejsce- Jakub Szuca, IIIe

II miejsce- Adrian Duraj, IIId

III miejsce- Roksana Bucław, IIIe

Klasy IV-VI

I miejsce-Emanuel Tetzlaf, IVd

II miejsce- Adrian Parzątka Lipiński, IVd

III miejsce- IVa

Święto Szkoły to wyjątkowy dzień w kalendarzu naszej szkoły, ponieważ do grona uczniów dołączają pierwszoklasiści. W tym roku szkolnym 98 dzieci złożyło przysięgę, stając się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.