Gość w dom

Jest wiele okazji, które sprzyjają towarzyskim spotkaniom: przyjęcie urodzinowe, odwiedziny starych znajomych czy święta, podczas których zwykliśmy gromadzić się wspólnie. Kiedy przygotowujemy dom na przyjęcie gości, należy pamiętać, by nie tylko my, lecz także nasze miejsce zamieszkania zostało ładnie wystrojone z tego powodu.
Porządki rozpoczynam zwykle od odkurzenia półek, bibelotów i podłogi, a następnie umycia jej. Później przygotowuję stół i zastawę; na owalny blat kładę obrus okrągły, na to serwetki, talerze i filiżanki. Na końcu układam komplet sztućców przy każdym z nakryć.
Następnie troszczę się o to, co na przystrojonym już stole wyląduje. Piekę ciasto, przyrządzam sałatki, smażę kotlety i przygotowuję dzbanki na wodę, kawę i herbatę.
Kiedy już wszystko w domu jest dopięte na ostatni guzik, biorę prysznic i ubieram się w coś, co jest jednocześnie wygodne, ale pozwoli mi prezentować się z klasą.
Czasami zastanawiam się, czy nie staram się za bardzo z tymi wielkimi przygotowaniami, jednak później stwierdzam, że lepiej, kiedy każdy ma co zjeść i czuje się jak u siebie w domu, niż siedzi w bałaganie o pustym żołądku.

Chcesz znaleźć naszego bloga, to wpisz w Google
fotografia ślubna rzeszów
mistrz fotografi ślubnej
albumy ze skóry naturalnej
fotografia eventowa warszawaMożliwość komentowania jest wyłączona.

sitemap